23.12.2019

Perearstikeskus avatud 08.00-12.00

Täna 11.11.2019

Perearstikeskuse personal koolitusel. Sulgeme 14.00

Täna,30.10.2019

Perearstikeskus suletud alates 14.00 Oleme koolitusel. Vabandame tekitatud ebamugavuste pärast
 

Puhkustest

Perearst Marika Hiiemaa puhkusel kuni 23.10.2019. Asendab  dr.Ingrid Kirs

Gripivaktsiin olemas

Tänavu    sügisel   on   perearstikeskuses    end  vaktsineerinud  gripi  vastu  juba  80  patsienti.   
Kohe  saabumas  uus  partii  Vaxigripi  vaktsiini  /  neljakomponendiline/ . Ootame  vaktsineerima, eelistatult  õhtupoolsel  ajal. Ette  registreerida  ei ole  vaja.

Perearstikeskus Synlabis

Kolmapäeval   02.10.2019    on  perearstikeskuse  töötajad  Synlabis   koolitusel. Tutvume  uute  diagnostikavõimalustega, arutame  edasisi  koostöövõimalusi  .
Perearstikeskus    suletud  alates   12.00  
Vabandame  tekkinud  ebamugavuste  pärast.

Suvepuhkustest

Dr. Triin Altmäe  puhkus  15.07-29.07.2020  , asendab dr  Ingrid  Kirs  nimistu  vastuvõtuaegadel 
Dr. Marika Hiiemaa puhkus  01.08-15.08.2019,
asendab  dr.  Ingrid  Kirs    nimistu vastuvõtuaegadel

Uus arst perearstikeskuses

Alates  08.07.2019  liitus  meie  kollektiiviga  noor  tohter  Ingrid  Kirs.  Ingrid  lõpetas  tänavu  Tartu  Ülikooli  üldarstina , alates  01.09.2019 alustab   neli aastat  kestvate  spetsialiseerumisõpingutega peremeditsiini  residentuuris. Suveperioodil  töötab nimistute  juures  asendusarstina, alates septembrist  arst-residendina  kuni  2020  aasta  kevadeni. 

Liitusime e-perearstikeskusega

Lähtudes  delikaatsete isikuandmete kaitse seadusest    liitus  Märjamaa perearstikeskus   e-perearstikeskuse  projektiga 13.11.2018 . Sellega  tagame  Teie  terviseandmete  käsitluse  turvalisuse.  Mida see  kaasa  toob? Teie  küsimustele, retseptisoovidele  ja  kõigile  muudele Teie tervist  puudutavatele teabenõuetele  vastame  vaid  e-perearstikeskuse  portaalis. Identifitseerimine toimub 
e-perearstikeskuse  patsiendi platvormil  ID kaardi  või mobiil ID-ga. Tagasiside saamiseks  palume  täita  korrektselt  andmestikuosa. Meeldivat  koostööd  soovides  perearstikeskuse pere  

Perearstikeskusel on sünnipäev!01.07.2018 saab perearstikeskus 20. aastaseks . Vabariigi aastapäeva aktusel kutsusime kõiki Märjamaa valla elanikke oma sünnipäevapeole . Nüüd on kätte jõudnud aeg lubadus täita. Seekord ei määra me veresuhkru ja kolesterooliväärtusi, ei mõõda vererõhku, ei kirjuta retsepte . Küsite nüüd, mida siis veel? Mõtlesime , et juhime seekord tähelepanu tervise hoidmisele . Alatihti tegeleme oma tervisega alles siis , kui mingi probleem ilmneb. Tervis on ju enamikul meist kogu aeg olemas, iseenesest, täiesti niisama. Proovime üheskoos mõelda , arutleda ja tegutseda , et seda luksust- olla terve - jätkuks pikemalt.

Ja nüüd sünnipäevaürituste kava :

03.07.2018 Sööme end terveks perearstikeskuse ruumides

13:00 – 15:00 on arstikabinettides avatud Suhkru ja Rasva töötoad. Läbiviijad toitumise

asjatundjad Marika Tomson, Merle Niinemets

13.00-15.00 kohalikud ettevõtjad Mõisamaa Ökokeskusest /Väike Jalajälg, Uuskaubi talust , OÜ Bon Soyast ning Südameapteegist tutvustavad oma toodangut. Näitusmüük. Olete oodatud!

04.07.2018 Liikumipäev

kell 13:00 – 14:00 on perearstikeskusesse oodatud noored alates 7 eluaastast .

Toimub väike esmaabi teemaline meeskondlik matkamäng perearstikeskuse ümbruses.

Tule ise ja võta sõber kaasa! Tublimatele auhinnad. Läbiviija esmaabispetsialist Merle Niinemets

Kepikõnd- sobiv liikumisharrastus kõigile, oluline on omandada õige tehnika.

13:00- 14:00 I grupp : vanus 60+

14:00- 15:00 II grupp:vanus 18-59

Võimalusel võta kaasa käimiskepid, kohapeal olemas piiratud kogus. Instruktoriks Marika Tomson

13.15 Käruralli emmedele -issidele-vanaemadele-vanaisadele koos igas eas lastega.

Kogunemine 13.00 -13.15 perearstikeskuse juures , kärude ehtimine sünnipäevapallidega. Juhendavad titepuhkusel ralliässad Celia Kaasik ja Triinu Toome

05.07.2018 Lastepäev

13.00 – 16.00 suunatud lastele vanuses 3-10 a. Läbiviija Diana Pagar koos abilistega

Töötuba Kuidas ma seestpoolt välja näen ja väljapoole kostan .Inimese pusle kokkupanemine, inimene röntgen ülesvõtetel , südame kuulamine, kopsumulaaži valmistamine jpm. Samal ajal mängutuba laste mängunurgas - arstide töövahendite tutvustamine , raamatud inimese kehast jm. Töötuba tervisliku toidu mäng: Hamba tervis. Töötuba : oma käe meisterdamine Avatud pildistamise nurk. Kõikidele osalejatele tunnistus koolituse läbimisest ning sünnipäevameene.

Osalejaid turgutavad päeva lõpus tervislikud ampsud ja sünnipäevatort. Olete oodatud!

Perearstikeskuse pere.


PUHKUSTEST

Dr.T. Altmäe puhkab 04.06.2018-08.06.2018 ,asendab
dr .M. Hiiemaa. Dr.M.Hiiemaa puhkab 11.06-26.06.2018  asendab dr.T.Altmäe

Puhkustest

Dr. Marika Hiiemaa puhkusel 15.03-30.03.2017. Asendab dr. Triin Altmäe

Perearstide koormus viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud

Perearstide liidu juhatuse liikme Anneli Talviku sõnul on perearstide koormus viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud ning inimesed ei mõista, et lihtsama haiguse raviks piisaks ka talupojamõistusest.

http://uudised.err.ee/index.php?06243246
"Meil tõesti lähevad arstid Eestist ära, lähevad pensionile. Tööjõudu on vähe, aga samas on haigusjuhte peremeditsiini lahendada aina rohkem. Eriarstile pääseb palju halvemini. Samas, perearstid valdavad palju rohkem temaatikat, jälgivad kroonilisi haigusi - töömaht on hüppeliselt kasvanud," kirjeldas Talvik intervjuus "Terevisioonile" valitsevat olukorda.

Palju aitaks Talviku arvates perearstide koormust vähendada see, kui inimesed kasutaksid talupojamõistust. "Kas on üldse vaja arsti poole pöörduda. Võib-olla on mulle pereõde selgitanud seda korduvalt. Internet ja perearstikeskuste kodulehed on materjale täis."

Küsimusele, kas selline suhtumine inimesi vihastada ei või, küsis Talvik, et kas on parem, kas süsteem läheb lõhki pöördumistest, mida saaks ravida patsient ise või küsida nõu apteegist ja 2-3 päeva ennast jälgida.

"Oleks hea, kui inimene võtaks ka ise vastutuse. Õpitud abitus on muutunud suureks probleemiks. Lihtne oskus ennast aidata hakkab kaduma," sõnas ta.

Koduvisiidid on igavikku kadunud
Talvik lisas, et näiteks koduvisiidid on üldse unustuste hõlma vajunud, sest tänapäeval puudub selle järgi vajadus.

"Koduvisiiti on mõistlik teha ainult siis, kui arst näeb, et patsienti on võimalik kodus aidata. Kui lähen koju ja vahendid, mis on mul kohvris kaasas, aitavad mul panna diagnoosi ja see patsient on liikumisvõimetu - sel juhul on sel mõte. See on üliväike protsent juhtumitest ja siis perearst kindlasti teeb koduvisiidi," selgitas ta.

Talviku sõnul võib koduvisiidi näiteks vere võtmiseks vabalt teha pereõde. Kui on mingit dokumenti perearstilt vaja, võib sellele järgi tulla patsiendi sugulane. Retseptid saab kätte digitaalselt.

"Tänapäevane meditsiin ei ole, et ma nuusutan, koputan ja arvan midagi. Meditsiin tähendab seda, et ma saan tõesti teha vajamineva uuringu, mille põhjal saan panna kaasaegselt diagnoosi ja soovitada ravi," märkis Talvik.